Matkasta
Etelä-Afrikka 🇿🇦 Mosambik 🇲🇿 Lesotho 🇱🇸 Swazimaa 🇸🇿
Eteläisen afrikan kiertomatka, jossa yhdistyvät Lesotho, Mosambik, Eswatini (entinen Swazimaa) ja Krugerin kansallispuisto, saat hyvin monipuolisen matkan: vuoristomaisemia, safareita, paikallista kulttuuria ja Intan valtameren rantoja.
Lähtö Johannesburgista 29.9.2026 ja matka päättyy Johannesburgiin 19.10.2026
Huom. Reittimme on suuntaa antava – matkalla pyritään näkemään ja kokemaan mahdollisimman paljon, esim. vaikka karttaan on merkitty Mosambikista Maputo niin käymme myös muuallakin Mosambikissa miten aikataulumme siihen taipuu.

Arvioidut kulut bussilipun lisäksi;
✈️ Lennot Helsinki – Johannesburg – Helsinki alk 650€
🏪 Majoitukset 21pv x 25€/hlö/jaettu huone = 525€ Majoitukset katsotaan yhdessä matkan edetessä.
🌳 Kansallispuistot; Kruger
🦈 Valas- ja veneretket Mosambikissa (lisähinnasta).
🍔 Ruokailut; hyvä varata 15-20€ /pv. Yleisesti ruoka on edullista. Linja-autossa on kahvin- ja vedenkeitin.
🎫 VIISUMI: Kyseisiin maihin Suomen kansalaiset eivät tarvitse viisumia.
Matkasta järjestetään info Helsingin hotelli Helkan ravintolassa 9.8 klo 16.00 Mikäli olet ilmoittautunut matkalle lomakkeen kautta etkä ole saanut vahvistusta sähköpostiisi niin olethan meihin yhteydessä info@pikavuoromaailmanympari.fi tai täyttämällä lomake (varaa paikkasi) uudelleen. Kiitos!
Matkaehdot
Hinta ei sisällä lentoja, majoituksia eikä kansallispuistomaksuja.
Matkustusmukavuutta sinulle!
Tee olosi mukavaksi ja varaa itsellesi haluamasi paikka. Vaihtoehtoisesti pääset lähtöpaikalla vapaana olevalle paikalle ilman lisämaksua.
Varaa paikka bussista !
1. rivin paikka 150€
2. rivin paikka 75€
Muu paikka 35€
Voit myös varata viereisen istuimen eli käytössäsi on kaksi penkkiä 200€
